Ako vznikol príbeh

  • by
Malba Don Quixote ceruzkou

Mal som vytvorených niekoľko piesní, v ktorých som sa snažil vyjadrovať rôzne charaktery zvierat pomocou hudby. Vznikli tak výrazovo i žánrovo veľmi pestré hudobné dielka, ktoré som si nechcel nechať iba pre seba. Potreboval som len, aby piesne dostali výsledný koncept a tvar. Keď som ich predstavil Michalovi Vargovi, neváhal a napísal k piesňam texty a zasadil ich do príbehu. Vynikajúci herci a speváci následne vdýchli dielu jeho originálnu a sviežu tvár. Vznikol tak nádherne stvárnený pesničkový príbeh o zvieratkách, s ktorými môže zažiť veľa zábavy nie len detský poslucháč, ale i celá rodina.

Peter Pätoprstý

hudobný skladateľ, autor hudby

Malba Don Quixote ceruzkou

Po vypočutí hudobnej zložky projektu od skladateľa Petra Pätoprstého som neváhal ani sekundu a v krátkej dobe som napísal príbeh, v ktorom vystupujú zvieratá tak ako si to autor hudby predstavoval. Snáď najväčšou otázkou bol samotný názov tohto príbehu, pôvodne som pracoval s pracovným názvom “Archa zvierat”. nakoniec sme vybrali názov “Kapitán cez palubu” a pre loď sme vybrali názov “Animalix”.

Samotný príbeh poskytuje obrovský priestor na rôzne témy, no najviac v ňom dominuje, teda aspoň podľa mňa, vzájomná spolupráca a hľadanie nových možností. Podstatou príbehu je cesta, ktorá ponúka veľa príležitostí k tomu, aby jednotliví účastníci ukázali, čo v nich je. Vyzdvihujem hodnoty ako sú priateľstvo, vzájomná starostlivosť, tolerancia, zodpovednosť potrebná k tomu, aby si skutočne mohol prežívať slobodu, a tak isto u mňa veľmi zarezonovala nádej v krajšie zajtrajšky a viera v lepší život, t. j. možnosť zmeniť svoju situáciu, napriek tomu, že to občas vyzerá priam neuveriteľne. Veď koho by napadlo robiť si kapitánsky kurz, ktorý vedie Žirafa? Vedieť urobiť so svojich nedostatkov výhodu je pre mňa jeden z najväčších zázrakov a verím, že v tomto duchu dokáže tento príbeh inšpirovať k tomu, nevzdávať sa svojich snov, a hľadať cesty ako byť šťastný..

Michal Varga

hudobník, spevák, textár autor námetu


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *